Reunion Attendance List

Check here to see who is registered to attend.

Please note: This is a list of people who have given their express permission to appear on our online list, and not a full list of attendees. This list will be updated on a weekly basis.

1958

Bruce Coleman (BSc Physics)

Freda Cook (Parry) (BSc Physics)

Clive Bradley (BSc Physics)

Raymond Heitzman (BSc Chemistry)

Elizabeth Matthews nee Pehrson (BSc Physics)

Gerald Myatt (BSc Physics)

Peter Newman (BSc Chemistry, 1959 MSc Chemistry)

Derek Pooley (BSc Chemistry)

David Riley (BSc Chemistry, 1962 PhD Chemistry)

Ken Severs (BSc Chemical Engineering)

Arnold Watkins (BSc Chemistry)

Elizabeth Wright nee Harris (BSc Bacteriology)

 

1960

Michael Bowen (BSc Chemical Engineering, 1963 PhD Chemical Engineering)

Graham Davies (BSc Chemical Engineering, 1963 PhD Chemical Engineering)

Derek Lloyd (BSc Chemical Engineering, 1963 PhD Chemical Engineering)

Peter Grayson (BSc Chemical Engineering)

Peter Handley (BSc Mechanical Engineering)

James Hawkesley (BSc Chemical Engineering, 1961 MSc Chemical Engineering, 1963 PhD Chemical Engineering)

Keith Masters (BSc Chemical Engineering, 1964 PhD Chemical Engineering)

Raymond Mills (BSc Chemical Engineering, 1962 MSc Chemical Engineering)

Roger Pelham (BSc Chemical Engineering)

Roy Reynolds (BSc Chemical Engineering)

John Templeman (BSc Chemical Engineering, 1967 PhD Chemical Engineering)

Jack Turner (BSc Chemical Engineering)

Rich Vose (BSc Chemical Engineering, 1963 PhD Chemical Engineering)

John Warton (BSc Chemical Engineering, 1963 PhD Chemical Engineering)

Christopher Whitfield (BSc Chemical Engineering, 1962 MSc Chemical Engineering )

 

1964

Michael Briggs (BSc Chemical Engineering, 1967 PhD Chemical Engineering)

 

1966

Cherry Bombeck nee Twitchen (BA Geography)

Sheila Oxspring (BSc Education)

 

1968

Roy Arthurton (BSc Chemistry)

Philip Arundel (BSc Mechanical Engineering, 1971 PhD Mechanical Engineering)

Brian Bakewell (BSc Mechanical Engineering, 1973 PhD Mechanical Engineering)

Ashley Beeby (BSc Chemistry)

Heather L Brown (BSocSc Social Policy and Social Work)

Peter Dodman (BSc Chemistry, 1971 PhD Chemistry)

Graham Hull (BSc Physics)

Rodney Mullick (BSc Electronic & Electrical Engineering)

John Simmons (BSc Mechanical Engineering)

Martin Waldron (BSc Electronic & Electrical Engineering)

Christopher Williams (BSc Mechanical Engineering)

 

1969

Ron Champion (BSc Mechanical Engineering)

 

1971

Joseph O'Meara (BSc Biochemistry)

 

1972

Alan Brough (BSc Chemistry)

Pat Keep (BSc Chemistry)

 

1973

Janet Caswell (BA German & Russian)

Christopher Hayward (BA French Language & Literature)

 

1977 

Anne O'Meara nee Biddle (LLB Law)

 

1978

Peter Franklin (BSc Civil Engineering)

Richard Fry (BSc Geological Sciences, 1979 MSc Geological Sciences)

Laurence Gibbs (MBChB Medicine)

Elizabeth Isger (BSc Biological Sciences)

John McGoldrick (BSc Civil Engineering)

Adrian McNamee (BSc Biochemistry)

Linda McSherry (BSc Civil Engineering)

Philip Mitcheson (LLB Law)

Rosemary Nash (BSc Civil Engineering)

Martin Pick (LLB Law)

Jennifer Reynolds (MBChB Medicine)

Gordon Taylor (BSc Geological Sciences, 1979 MSc Civil Engineering)

Hilary Townsend nee Barkby (BSc Geological Sciences, 2012 PGCert Special Education Autism (Children))

Alison Whelan nee Smith (MBChB Medicine)

Chris White (BSc Geological Sciences, 1981 MSc Geological Sciences)

 

1980

Ibelema Cookey (MBChB Medicine)

 

1981

David Hazel (BSc Physics)

 

1983

Pauline Cole (LLB Law)

 

1984

Claire Gould (BA American Studies)

Vanessa Goodfellow Ward (BA English)

Trudy Feltham nee Shearing (BSc Psychology and Physical Education)

 

1985

Helen Cox (BSc Pharmacology, 1988 MBChB Medicine, 2006 MD Medicine)

 

1986

Sue Thurlow (BSocSc Social Policy and Social Work)

 

1988

Anthony Morris (BA Pure Mathematics)

Raymond Whitley (LLB Law)

 

1993

Robert Devonport (MEng Mechanical Engineering Manufacture and Management)

 

1997

Sian Edmunds (LLB Law)

Catherine Wells (BA English)

 

1998

Kate Catt nee Wensley (BA Classics and Classical Archaeology)

Merowyn Yu nee Cobbett (BA Classics and Classical Archaeology)

Victoria Gould (BSc Biological Sciences)

Mark Simmonds (BSc Biological Sciences)

Nicki Merrett nee Smith (BA Classics and Classical Archaeology)

Samantha Taylor (BA Ancient History and Archeology)

 

2005

Hannah Wrigley (MBChB Medicine)